Komórka badawczo - rozwojowa


 

Szanowni Państwo,

Z
 uwagi na fakt, iż firma w swojej strategii rozwoju przyjęła opracowanie własnych innowacyjnych i konkurencyjnych produktów w 2012 roku powstała komórka ds. prac badawczo-rozwojowych.


W 2012 roku spółka rozpoczęła badania w zakresie doboru materiałów oraz podzespołów do nowoczesnych wózków inwalidzkich z włókna węglowego, wdrożyła do własnej produkcji wózek inwalidzki dziecięcy Galio, a także opracowała  własne wyroby ortopedyczne.


W II kwartale 2015 roku, została opracowana dokumentacja techniczna i wykonane pierwsze egzemplarze wózków z włókna węglowego, które zostały wprowadzone do sprzedaży w III kwartale  2015 roku pod nazwą GALIO CARBON. 


Wózek GALIO CARBON został stworzony przede wszystkim dla osób aktywnych - uczących się i pracujących oraz prowadzących aktywny tryb życia. 

 

Na bazie wypracowanej technologi produkcji i wzoru użytkowego  powstała wersja GALIO SENIOR dla osób starszych potrzebujących pomocy opiekuna. 

 

Kolejnym wyzwaniem było stworzenie wózka z włókna węglowego dla dzieci pod nazwa GALIO CARBON JUNIOR.

W 2013 roku Spółka rozwijała produkcję protetyczno–ortotyczną, prowadziła przygotowania do produkcji pionizatorów i fotelików rehabilitacyjnych, a także prowadziła dalsze badania w zakresie innowacyjnych wózków z włókna węglowego z próbami opracowania własnego kompozytu. Opracowany kompozyt jest na bieżąco wykorzystywany, natomiast jego formuła jest ciągle rozwijana.

W 2014 powstały i zostały wprowadzone do sprzedaży pionizatory statyczne GALIO STATIC i dynamiczne GALIO ACTIVE, urządzenie multifunkcyjne GALIO SNOWMAN i fotelik rehabilitacyjny GALIO SIT.